• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 206
   کد: 88812
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
   رئیس سازمان نظام پزشکی خطاب به دولت:

   رفع آلودگی هوا به مدیریت شهری واگذار شود

   رئیس سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه رفع آلودگی هوا نیاز به عزمی جدی و جهادی دارد،‌ گفت: باید رفع آلودگی هوا با اختیارات کامل به مدیریت شهری سپرده شود و همه دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری با آن باشند.
   رفع آلودگی هوا به مدیریت شهری واگذار شود

   علیرضا زالی در حاشیه همایش صرع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: معضل آلودگی هوا بحرانی است که در کوتاه و دراز مدت سبب بروز مشکلات فراوانی می‌شود. به‌طور مثال در درازمدت سبب بروز بیماری‌های سرطانی شده و همچنین آلودگی هوا آثار روانی بر جای داشته و بر روی سیستم اعصاب افراد تاثیر می‌گذارد، از طرفی هوا که آلوده باشد امکان ورزش کردن نیست و این مسئله معضلات خود را به همراه خواهد داشت.
   وی افزود: تعطیل کردن مدارس و یا اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل اقداماتی است که بطور معمول مورد توجه قرار می‌گیرد در حالی که رفع آلودگی هوا نیاز به عزم جدی و جهادی از سوی دستگاه‌های مختلف دارد.
   به گزارش فارس، رئیس سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه تنظیم 20 پروتکل برای رفع آلودگی هوا نیاز است، ادامه داد: به نظر ما باید مسئولیت رفع آلودگی هوا با اختیارات کامل به مدیریت شهری سپرده شود و همه دستگاه‌های اجرایی موظف شوند با شهرداری همکاری کرده و از کارهای متفرقه اجتناب کنند.
   زالی اضافه کرد: اینکه معضل آلودگی یک شبه حل شود منطقی نبوده و امکانپذیر نیست و نیاز به یک بازه زمانی دارد البته باید برنامه‌ها به صورتی باشد که گام‌ها رو به جلو بوده و برنامه‌های همه‌جانبه صورت گیرد.
   وی گفت: ظرفیت دستگاه‌های مربوطه در رابطه با آلودگی هوا باید شناسایی شود در حالی که در این زمینه در حال حاضر سردرگمی‌هایی وجود دارد.
   رئیس سازمان نظام پزشکی‌ افزود: تولید خودروی مناسب و سوخت خالص از جمله موضوعاتی است که می‌تواند برای رفع آلودگی هوا موثر باشد از طرفی استفاه از موتورسیکلت و توسعه حمل و نقل ریلی یا مترو نیز مورد توجه است.
   زالی با اشاره به اینکه توسعه ساخت و ساز به ویژه در حوزه صنعتی باید با پیوست سلامت اجتماعی همراه باشد،‌گفت: در رابطه با کاهش آلودگی هوا نیاز به بودجه کافی وجود دارد که باید تنظیم شود و در واقع این مسئله مشخص است که تعطیلی مدارس و یا زوج و فرد و تردد خودروها در کوتاه‌مدت مؤثر است ولی مگر چقدر می‌توانیم مانع از خروج خودروها شویم یا مدارس را تعطیل کنیم؟
   گفتنی است، پیش از این شهرداری تهران برای رفع معضل آلودگی هوا بارها اعلام آمادگی کرده است. اما هنوز دولت حاضر به اعمال مدیریت واحد برای حل مشکل مذکور نیست.

   تعداد بازدید: 206
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

آدرس :

مشهد - بزرگراه غدیر - خیابان فدائیان اسلام - بلوار چمن - حدفاصل خیابان چمن 19 و 21-جنب مرکز بهداشت شماره 2

تلفن :05133433366
فاکس :05133433366داخلی105
رایانامه :payesh@mashhad.ir
مجموع بازدیدها : 1,884,441
تعداد بازدید امروز : 303
تعداد بازدید دیروز : 244
آخرین به روزرسانی : 1398/03/28
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد/ طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد