• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 415
   کد: 47465
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۳/۰۷/۰۲

   برگزاری برنامه های آموزشی زیست محیطی در روز جهانی بدون خودرو

   مدیر محیط زیست شهری و توسعه پایدار شهرداری مشهد از برگزاری برنامه‌های آموزشی زیست محیطی در روز جهانی بدون خودرو خبر داد.
   برگزاری برنامه های آموزشی زیست محیطی در روز جهانی بدون خودرو

   به گزارش مدیریت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد «مجتبی شاکری روش» مدیر محیط زیست شهری و توسعه پایدار شهرداری مشهد آلودگی کلانشهرها را مهمترین دغدغه مدیران شهری دانست و اظهار داشت: بسیاری از کلانشهرهای ایران با آلودگی هوا روبه رو هستند و این امر موجب شده تا محیط زیست شهری بیش از پیش در معرض خطر قرار گیرد.
   وی با اشاره به اینکه 31 شهریور ماه مصادف است با «روز جهانی بدون خودرو » گفت: با افزایش سالانه حجم ماشین در کلانشهرها از نظر زیست محیطی روز به روز شاهد وضعیت نامناسبتری در شهرها هستیم که در این راستا شهروندان می توانند با یک روز بدون ماشین از نقش برجسته آلودگی هوا با استفاده از خودرو، این پیام را منتقل کنند.
   شاکری روش با اشاره به برگزاری برنامه‌های آموزشی زیست محیطی به مناسبت روز جهانی بدون خودرو و روز جهانی لایه ازون در روزهای 25، 27 و 31 شهریورماه در بوستان ملت مشهد گفت: در این غرفه ها کارشناسان آموزش دیده به ارائه نکاتی، آموزش‌هایی از قبیل حفظ محیط زیست شهری و فواید آن، آموزش شهروندان جهت استفاده بیش تر از حمل و نقل عمومی، کاهش استفاده از خودروهای شخصی، نصب بنرهایی همراه با عکس در خصوص لایه ازون و روز جهانی بدون خودرو اشاره کرد.
   وی تصریح کرد: استفاده بیش از حد از زندگی ماشینی موجب نمایان شدن هرچه بیشتر مشکلات شهرنشینی شده است و مهمترین راه حل برون رفت از این بحران را باید توجه به فرهنگ پیاده‌روی و استفاده از دوچرخه و حمل و نقل عمومی در سفرهای شهری دانست.
   مدیر محیط زیست شهری و توسعه پایدار شهرداری مشهد افزایش جمعیت در کلانشهر مشهد و ورود میلیون‌ها زائر در سال را نیازمند توسعه زیرساخت‌ها در حمل و نقل عمومی دانست و گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار شهری نیازمند کاهش استفاده از سوختهای فسیلی، گسترش استفاده از انرژی‌های نو و پاک، استفاده از سیستم‌های هوشمند حمل و نقل در مدیریت ترافیک شهری هستیم.
   وی خاطرنشان کرد: مدیریت محیط زیست شهری و توسعه پایدار با هدف نظارت، پایش و ارزیابی آلاینده‌ های زیست محیطی شهر مشهد و برنامه ریزی به منظور حفاظت، بهبود و بهسازی محیط زیست شهری فعالیت می‌کند.

    

   تعداد بازدید: 415
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

آدرس :

مشهد - بزرگراه غدیر - خیابان فدائیان اسلام - بلوار چمن - حدفاصل خیابان چمن 19 و 21-جنب مرکز بهداشت شماره 2

تلفن :05133429197
فاکس :05133429197داخلی105
رایانامه :payesh@mashhad.ir
مجموع بازدیدها : 4,248,487
تعداد بازدید امروز : 542
تعداد بازدید دیروز : 623
آخرین به روزرسانی : 1400/06/02
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد/ طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد