• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 231
   کد: 77268
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۶/۰۲
   براساس سنجش شاخص کیفیت در روز گذشته

   هوای مشهد در وضعیت هشدارقرار گرفت

   بعد از 82 روز هوای سالم ، روز گذشته با افزایش حجم آلاینده ها، شاخص کیفیت هوای مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفت.
   هوای مشهد در وضعیت هشدارقرار گرفت

   دکتر «اسماعیلی » مدیر مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد با بیان این مطلب گفت: شاخص کیفیت هوای مشهد روز گذشته به عدد 106 رسید که وضعیت هشدار است.وی گفت: بالاترین " AQI " در ایستگاه نخریسی با عدد 123 و سپس ایستگاه های ویلا با عدد 103 ، تقی آباد با  عدد 112 و رسالت با عدد 121 گزارش شده است. البته در ایستگاه خیام،شاخص عدد 95 گزارش شده که تقریبا مرز بین وضعیت سالم و هشدار است.اسماعیلی درباره پیش بینی وضعیت کیفیت هوای امروز نیز گفت: با توجه به روند نزولی بارآلاینده ها و ورود توده هوای جدید به مشهد، پیش بینی می شود از غلظت آلاینده ها کاسته شود و هوای مشهد در وضعیت سالم قرار گیرد.

   «حمید صالحی » مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز روز گذشته با بیان این که هوای مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفته است به ایرنا گفت: پنج منطقه شهر مشهد دارای شدت آلودگی بالایی است که به ترتیب، بیشترین بار آلودگی از ایستگاه های واقع در مناطق نخریسی ، رسالت،تقی آباد،ویلا و ماشین ابزار گزارش شده است.
   به گزارش ایرنا به نقل ازروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد « علی حسنی » مدیرگروه بهداشت و محیط حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد  106 در شرایط ناسالم قرار گرفت. وی افزود: به شهروندان به ویژه گروه های در معرض آسیب نظیر بیماران تنفسی و قلبی و عروقی، زنان باردار، کودکان، افراد مبتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج و سالمندان توصیه می شود که از تردد غیر ضروری در هوای آلوده خودداری کنند.و ی افزود: افرادی که دچار بیماری زمینه ای تنفسی هستند، در روزهایی که غلظت آلاینده ذرات معلق بیش از حد استاندارد زیست محیطی است، در معرض خطر ابتلا به مشکل حاد تنفسی قرار می گیرند. وی بیان کرد: کودکان نیز به دلیل اینکه ساختار دستگاه تنفسی شان تکامل نیافته است، در مواجهه با هوای آلوده به ویژه با غلظت بالای ذرات معلق، دچار مشکل تنفسی خواهند شد.

   کلید واژه ها: اسماعیلی - مرکز پایش - هشدار -
   تعداد بازدید: 231
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

آدرس :

مشهد - بزرگراه غدیر - خیابان فدائیان اسلام - بلوار چمن - حدفاصل خیابان چمن 19 و 21-جنب مرکز بهداشت شماره 2

تلفن :05133429197
فاکس :05133429197داخلی105
رایانامه :payesh@mashhad.ir
مجموع بازدیدها : 4,248,482
تعداد بازدید امروز : 537
تعداد بازدید دیروز : 623
آخرین به روزرسانی : 1400/06/02
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد/ طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد