• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : http://www.khrdoe.ir
   تعداد بازدید: 256
   کد: 82337
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۰۴

   قول‌های مکرر مسئولان برای توزیع بنزین یورو۴ در مشهد فقط چند ماه دوام آورد!

   «کیفیت بنزین ایرانی مشابه اروپا » این شاه‌بیت اظهارات دو روز قبل قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بود. البته شاهرخ خسروانی جدا از آنکه مدعی شد کیفیت بنزین ایرانی مشابه اروپایی است، این را هم گفت که« در شرایط فعلی بنزین و گازوئیل عرضه شده در کلان‌شهرهای کشور به‌ویژه تهران، کرج، اراک، تبریز، اصفهان و مشهد مقدس مطابق با بالاترین استانداردهای جهانی و اتحادیه اروپا است».
   قول‌های مکرر مسئولان برای توزیع بنزین یورو۴ در مشهد فقط چند ماه دوام آورد!

   درخواست بنزین یورو ۴ از ابتکار
   اما این اظهارات درحالی است که مدیرکل محیط زیست استان خراسان‌رضوی در گفتگو با خبرنگار شهرآرا از تداوم توقف توزیع بنزین یورو۴ در مشهد خبر داد و گفت: «چند ماهی است بنزین یورو۴ در جایگا‌ه‌های سوخت مشهد توزیع نشده است.»
   حمید صالحی در ادامه تاکیدش را بر ضرورت توزیع این نوع بنزین در مشهد به‌منظور کاهش آلودگی‌های هوای این شهر قرار داد و افزود: در تمام این چند ماه پیگیری‌هایی برای از سرگیری توزیع بنزین یورو۴ در مشهد انجام دادیم و حتی این موضوع در سفر اخیر معصومه ابتکار، رئیس حفاظت محیط زیست به‌عنوان یکی از درخواست‌ها و نیازهای مشهد مطرح شد.

   در توزیع قبل، فقط ۵٠درصد نیاز مشهد تامین ‌شد
   مدیرکل محیط زیست استان خراسان‌رضوی در پاسخ به نیاز استان برای توزیع این نوع بنزین، گفت: در حال حاضر در سطح شهر مشهد یک میلیون خودرو تردد می‌کنند که براین اساس روزانه ٢میلیون ٨٠٠هزار لیتر بنزین در مشهد سوخت می‌شود و بر پایه این آمار و ارقام معتقدیم باید کل بنزین مصرفی مشهد، بنزین استاندارد باشد.
   وی اضافه کرد: در همان توزیع قبلی بنزین یورو۴ در مشهد، تاجایی که ما اطلاع داشتیم تنها ۵٠درصد نیاز بنزین مشهد تامین می‌شد و پس از مدتی، توزیع بنزین در مشهد متوقف شد.

   قول‌های مکرر مسئولان فقط برای چند ماه توزیع!
   اما در نگاهی به وضعیت توزیع بنزین یورو۴ در مشهد باید عنوان کنیم که این توزیع در حالی از اواسط مهر سال گذشته در جایگاه‌های سوخت مشهد آغاز شد که رسانه‌ها چند سالی پیگیر توزیع این بنزین همانند دیگر کلان‌شهرهای کشور بودند و مسئولان نیز در مواجه با این سوال تکراری که بالاخره بنزین یورو۴ چه زمانی به مشهد می‌رسد، قول‌های زمان‌داری را به‌عنوان پاسخ انتخاب می‌کردند و در پیگیری این قول در سررسید، زمان آن را دوباره تمدید می‌کردند.
   به‌عنوان نمونه بهمن سال٩١ معاون سابق وزیر نفت  از آغاز توزیع بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۵ در هشت کلان‌شهر کشور درحالی خبر داد که مدیران استان از این موضوع بی‌خبر بودند و عنوان کردند که ابلاغیه‌ای از سوی وزارت نفت و دستگاه‌های ذی‌ربط مبنی بر زمان توزیع بنزین با استاندارد یورو۴ در جایگاه‌های سوخت مشهد دریافت نکرده‌اند.

   نبود زیرساخت بهانه نرسیدن یورو۴
   نمونه دیگری از این وعده‌های مسئولان برمی‌گردد به اظهارات شاهرخ خسروانی، معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی که بهمن سال٩٢ از افزایش عرضه بنزین یورو۴ در مشهد تا بهار سال آینده خبر داد و این اظهارنظر او درحالی رسانه‌ای شد که تعداد دیگری از مسئولان، نبود زیرساخت را بهانه نرسیدن یورو۴ به مشهد اعلام می‌کردند.
   در نهایت این قول عملی شد و ٢٠مهر سال گذشته بنزین یورو۴ به مشهد و جایگاه‌های سوخت این کلان‌شهر رسید.

   خبری جدید، آمدن بنزین در راه است!
   اما این توزیع در مشهد چند ماه بیشتر دوام نداشت چرا که مرداد امسال توزیع بنزین یورو۴ در مشهد متوقف شد.
   مدیرعامل شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی خراسان‌رضوی در گفتگو با خبرنگار شهرآرا در بیان دلایل توقف عرضه بنزین در جایگاه‌های سوخت مشهد گفت: پالایشگاه اراک که تولیدکننده این نوع بنزین است با توجه به تغییر و تحولاتی که داشت، تولیدات خود را کاهش داد و همین مسئله دلیلی بر توقف عرضه بنزین یورو۴ در مشهد بود.
   محمدمهدی قرائی خبری جدید برای از سرگیری توزیع بنزین یورو۴ در مشهد داد و اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته برای عرضه دوباره این نوع بنزین باید عنوان کنم که در چند روز آینده بنزین یورو۴ در جایگاه‌های سوخت مشهد توزیع
   می‌شود.
   مدیرعامل شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی خراسان‌رضوی درحالی وعده‌ای جدید برای رسیدن بنزین یورو۴ به مشهد در چند روز آتی داد که طی روزهای گذشته به یکی از رسانه‌ها گفته بود: « هم‌اکنون بنزین یورو۴ درون خط انتقال قرار دارد و در چند روز آینده بنزین یورو۴ به مشهد می‌رسد.» با حسابی سرانگشتی باید گفت از سررسید این قول چهار ماه گذشته است

   لاله معصومیان

   تعداد بازدید: 256
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

آدرس :

مشهد - بزرگراه غدیر - خیابان فدائیان اسلام - بلوار چمن - حدفاصل خیابان چمن 19 و 21-جنب مرکز بهداشت شماره 2

تلفن :05133429197
فاکس :05133429197داخلی105
رایانامه :payesh@mashhad.ir
مجموع بازدیدها : 4,307,659
تعداد بازدید امروز : 1,213
تعداد بازدید دیروز : 1,110
آخرین به روزرسانی : 1400/07/19
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد/ طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد