• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : http://tnews.ir
   تعداد بازدید: 255
   کد: 85833
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۹/۲۳

   ابتکار: کیفیت بنزین هر سه ماه یک بار پالایش می شود

   کشاورزنیوز: ، معصومه ابتکار با اشاره به این که کمیته اجرایی کاهش آلودگی هوا احیا شد، افزود: سوخت با استانداردهای لازم عرضه می شود.ابتکار با اشاره به این که کیفیت سوخت ارتقاء یافته است ادامه داد: خودروسازان استاندارد یورو ۴ را اجرایی کرده اند
   ابتکار: کیفیت بنزین هر سه ماه یک بار پالایش می شود

   معصومه ابتکار در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به این که کمیته اجرایی کاهش آلودگی هوا احیا شد، افزود: سوخت با استانداردهای لازم عرضه می شود.
   ابتکار با اشاره به این که کیفیت سوخت ارتقاء یافته است ادامه داد: خودروسازان استاندارد یورو ۴ را اجرایی کرده اند این در حالی است که در گذشته سیستم بازرسی معیوب بود.
   رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که خطوط تولید کشور را براساس دو شاخص بازرسی می کنیم بیان کرد:متأسفانه در مورد موتورسیکلت ها هیچ استانداردی نداریم.

   بهبود وضعیت هوا را به صورت تدریجی در شهرهای بزرگ شاهد هستیم
   رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تشکیل کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا افزود: این کارگروه به صورت ماهانه برگزار می شود به طوری که با ۱۶ دستگاه اجرایی همکاری لازم را داریم.
   وی بابیان اینکه سال ۷۶ اعلام کردیم کاهش آلودگی هوا برنامه ای بلندمدت می خواهد، ادامه داد: اگر به صورت مستمر این برنامه اجرا می شد وضعیت بسیار بهتر از آنچه که اکنون است می شد.
   ابتکار با اشاره به اینکه در طول شبانه روز ۱۶ کیلو آب و هوا مصرف می کنیم، خاطر نشان کرد: مصرف ۱۶ کیلو هوا بر روی سلامت ما تأثیرگذار است.

    اجباری شدن یورو ۳ برای موتورسیکلت
   وی ادامه داد: در سال گذشته رایزنی کردیم تا برای موتورسیکلت استاندارد یورو ۳ اجباری شود.
   ابتکار با اشاره به این که متأسفانه معاینه فنی با مشکلات زیادی ازجمله عدم نظارت مواجه بود اما این در حالی است که وزارت کشور به دنبال یکپارچه سازی است تا کار معاینه فنی به خوبی صورت گیرد.

   بهبود وضعیت هوا را به صورت تدریجی در شهرهای بزرگ شاهد هستیم
   رییس سازمان حفاظت محیط زیست سهم مردم را در کاهش آلودگی هوا زیاد دانست و تاکید کرد: بهبود وضعیت هوا را به طور تدریجی در شهرهای بزرگ شاهد هستیم.
   وی به بحث کمبود بودجه در سازمان حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و گفت: همه دستگاه های دولتی به نوعی با کمبود بودجه مواجه هستند و سازمان حفاظت از محیط زیست نیز جزء دستگاه هایی است که متناسب با وظایف و مسئولیت های سنگینی که بر عهده دارد بودجه اش رشد کافی نداشته است.
   ابتکار ادامه داد: بودجه محیط زیست دراین سال ها افزایش داشته ولی در کنار این موضوع باید یادآور شوم که حوزه محیط زیست، تنها در چارچوب وظایف سازمان حفاظت از محیط زیست قرار نمی گیرد.

    

   تعداد بازدید: 255
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

آدرس :

مشهد - بزرگراه غدیر - خیابان فدائیان اسلام - بلوار چمن - حدفاصل خیابان چمن 19 و 21-جنب مرکز بهداشت شماره 2

تلفن :05133429197
فاکس :05133429197داخلی105
رایانامه :payesh@mashhad.ir
مجموع بازدیدها : 4,307,606
تعداد بازدید امروز : 1,160
تعداد بازدید دیروز : 1,110
آخرین به روزرسانی : 1400/07/19
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد/ طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد