• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 471
   کد: 88675
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد:

   تعداد روزهای پاک مشهد نسبت به سال گذشته 13 روز افزایش داشته است

   در اولین روز از هفته هوای پاک، همایش دوچرخه‌سواری توسط شهرداری مشهد و با همکاری هیات دوچرخه‌سواری، اداره کل ورزش و جوانان، پلیس راهور، اداره کل محیط زیست استان و دیگر دستگاه‌های مرتبط برگزار شد که در پایان همایش، 18 دستگاه دوچرخه به قید قرعه‌ توسط شهرداری مشهد به شرکت‌کنندگان اهدا گردید.
   تعداد روزهای پاک مشهد نسبت به سال گذشته 13 روز افزایش داشته است

   به گزارش مدیریت روابط عمومی و مشارکتهای مردمی معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی صبح شنبه 26 دی ماه 94 در برنامه زنده رادیویی "صبح بخیر خراسان" در خصوص کیفیت هوای شهر مشهد از ابتدای سال جاری تاکنون بیان کرد: در سال جاری هوای شهر مشهد به نسبت سال گذشته از کیفیت بهتری برخوردار بوده است اما هنوز با حد مطلوب فاصله داریم.
   وی افزود: در سال جاری کیفیت هوای شهر مشهد 38 روز پاک، 234 روز سالم و 27 روز ناسالم گزارش شده است.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: براساس آمار ارائه شده تعداد روزهای پاک در سال جاری به نسبت سال گذشته 13 روز افزایش و روزهای ناسالم 23 روز کاهش پیدا کرده است.
   کاظمی با بیان اینکه عوامل مختلفی در افزایش کیفیت هوای مشهد در سال جاری نقش داشته است، گفت: از جمله عواملی که می‌توان به آن اشاره کرد تامین سوخت پاک برای خودروها، شرایط جوی هوا، اجرای سیاست‌های کاهش آلودگی هوا، افزایش مشارکت شهروندان در استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و... است.
   وی همچنین در خصوص مشارکت شهروندان در مسیر کاهش آلودگی هوای شهر تصریح کرد: خوشبختانه در این حوزه اطلاع‌رسانی‌ها در جراید و صدا و سیما افزایش پیدا کرده است که این سبب شده شهروندان حساسیت بیشتری نسبت به موضوع کاهش آلودگی هوا بیشتر شود.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: در کنار این مهم امکانات زیادی نیز مهیا شده تا بتوان کیفیت هوای شهر را سنجش و به شهروندان اطلاع‌رسانی کرد.
   کاظمی تصریح کرد: در این بخش نصب ایستگاه‌های سنجش آلاینده‌های زیست محیطی بسیار موثر بوده به گونه‌ای که در سال گذشته 11 دستگاه سنجش کیفیت هوا در مشهد نصب شد که در سال جاری این تعداد به 16 دستگاه رسیده است.
   به گفته وی، تا پایان سال جاری 9 دستگاه دیگر سنجش کیفیت هوا در مشهد نصب خواهد شد.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: با راه‌اندازی این ایستگاه‌ها اطلاع‌رسانی‌ها افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه سبب افزایش مشارکت شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی خواهد شد.
   کاظمی در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص برنامه‌های شهرداری مشهد در هفته هوای پاک گفت: در اولین روز از این هفته همایش دوچرخه‌سواری توسط شهرداری مشهد و با همکاری هیات دوچرخه‌سواری، اداره کل ورزش و جوانان، پلیس راهور، اداره کل محیط زیست استان و دیگر دستگاه‌های مرتبط برگزار شد که در پایان آن 18 دستگاه دوچرخه با انجام قرعه‌کشی توسط شهرداری مشهد به شرکت‌کنندگان اهدا گردید.
   وی اضافه کرد: بخش اعظمی از برنامه‌های شهرداری مشهد در هفته هوای پاک در حوزه اطلاع‌رسانی و آموزش شهروندان است که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به آموزش در سطح مدارس، ایجاد 50 گروه تئاتر و اجرای نمایش در سطح شهر، الزام خودروهای حمل و نقل و بار و اتوبوس‌های بین شهری به اخذ معاینه فنی، ارائه تخفیف 50 درصدی برای 600 دستگاه تاکسی برای اخذ معاینه فنی، فراخوان یک هزار دانش‌آموز برای شرکت در برنامه‌های مشارکتی و... اشاره کرد.
   معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در پایان خاطرنشان کرد: در کنار شهروندان، دستگاه‌های دولتی و نیمه دولتی نیز در بحث کاهش آلودگی هوای شهر نقش دارند که نقش آن‌ها در مسایلی مانند تامین ناوگان حمل و نقل عمومی و ریلی، کاهش آلودگی کارگاه‌ها و کارخانجات، افزایش سرانه فضای سبز و... قابل انجام است.

   تعداد بازدید: 471
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

آدرس :

مشهد - بزرگراه غدیر - خیابان فدائیان اسلام - بلوار چمن - حدفاصل خیابان چمن 19 و 21-جنب مرکز بهداشت شماره 2

تلفن :05133429197
فاکس :05133429197داخلی105
رایانامه :payesh@mashhad.ir
مجموع بازدیدها : 4,248,490
تعداد بازدید امروز : 545
تعداد بازدید دیروز : 623
آخرین به روزرسانی : 1400/06/02
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد/ طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد